Alternatif Giyim ve Alt Kültür


"Alternatif Giyim" tanımını anlayabilmek için öncelikle Alt Kültür kavramının ne olduğunu anlamak gerekir. Çünkü Alternatif Giyim, Alt Kültür Yaşam Tarzının göstergesi ve hatta imzasıdır.

Alt Kültür; Sosyolojik, Antropolojik ve Kültürel Anlamda, popüler yaşam tarzının ve kültürünün tamamen dışında, kendine özgü bir felsefe ve yaşam tarzına sahip, bulunğu toplumdan kendini ayrıştıran, azınlık kültürleridir. Alt Kültür Toplulukları, popüler kültür ve sistemle ilişkilerini kopararak, yabancılaşmayı, farklılaşmayı ve dışlanarak genel topluluktan ayrışmayı baştan kabul etmekte, bir anlamda da bu dışlanmışlıkla topluluk içinde tanınmayı başarmaktadır.

Alternatif Giyim Tarzı, çoğu Alt Kültürün önemli bir uzantısı, hatta görsel imzasıdır. Belirgin öğelere ve kalıplara sahip olan alternatif giyim tarzları, kesimlerinden renklerine, aksesuarlarından dikişlerine kadar göstergesi oldukları alt kültürün yaşam tarzını yansıtmaktadır. Bana göre, alternatif giyim tarzını benimseyenler, çoğu zaman toplum dışı olarak nitelendirilse de, kendine özgü farklı tarzların büyüsünü ve güzelliğini gören gözler için, cesur, özgür ve eşsizdirler.9 Mayıs 2012 Çarşamba

Dark and Elegant - Dark Venom Shirt Collection


Tuana Shirt 
Black Spandex Jersey, Long sleeve, lace detail.
Leather And lace look 

 Aruna Shirt 
Black Poly/Coton Stretch, Long Sleeve, Ribbon & Frill detail.
Frill and Shine LookAlthea Shirt 
Black Cotton Stretch, Attached Long  Sleeve (Short and Long Usage) Lace details, tail back 
Tail and Lace Look  

Daria Shirt 
Black Coated Poly Cotton, Lace details,
Lace nad Leather look 
 
Eva Shirt 
Black Coated Micro, Ribbon and Embrodery Lace Detail 
Ribbon and Shine look 


Shanda Shirt 
Black Cotton Stretch, Long Bat Sleeve, Lace Detail 
Bat & Lace Look Hiç yorum yok:

Yorum Gönder