Alternatif Giyim ve Alt Kültür


"Alternatif Giyim" tanımını anlayabilmek için öncelikle Alt Kültür kavramının ne olduğunu anlamak gerekir. Çünkü Alternatif Giyim, Alt Kültür Yaşam Tarzının göstergesi ve hatta imzasıdır.

Alt Kültür; Sosyolojik, Antropolojik ve Kültürel Anlamda, popüler yaşam tarzının ve kültürünün tamamen dışında, kendine özgü bir felsefe ve yaşam tarzına sahip, bulunğu toplumdan kendini ayrıştıran, azınlık kültürleridir. Alt Kültür Toplulukları, popüler kültür ve sistemle ilişkilerini kopararak, yabancılaşmayı, farklılaşmayı ve dışlanarak genel topluluktan ayrışmayı baştan kabul etmekte, bir anlamda da bu dışlanmışlıkla topluluk içinde tanınmayı başarmaktadır.

Alternatif Giyim Tarzı, çoğu Alt Kültürün önemli bir uzantısı, hatta görsel imzasıdır. Belirgin öğelere ve kalıplara sahip olan alternatif giyim tarzları, kesimlerinden renklerine, aksesuarlarından dikişlerine kadar göstergesi oldukları alt kültürün yaşam tarzını yansıtmaktadır. Bana göre, alternatif giyim tarzını benimseyenler, çoğu zaman toplum dışı olarak nitelendirilse de, kendine özgü farklı tarzların büyüsünü ve güzelliğini gören gözler için, cesur, özgür ve eşsizdirler.10 Şubat 2011 Perşembe

Angelfire - Mini party dress

Angelfire Mini Party Dress!!
Baskılı Siyah Saten Kumaş
Kadife straps ve süslemeler.
Önde Strap çıkışında kendi kumaşından çiçek süslemesi.
Kokteyl, Parti, özel gün, hepsine uyabilecek modern ama bir o kadar da zarif bir tasarım :) Saten kumaşın üzerindeki baskı, sanki ıslakmış görüntüsü veren bir parlaklık oluşturuyor. Kesimin ve süslemenin özellikle kumaşın özelliğini kapamayacak şekilde olmasına özen gösterdim. Sonuçtan epey memnun kaldım diyebilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder